З недавнього часу бездротові датчики сигналізації почали набирати свою популярність і застосувуються на найрізноманітніших об'єктах (починаючи від квартир і закінчуючи банками, держ. установами). Все це стало можливим завдяки новим розробкам у сфері бездротової передачі даних. Багато хто скептично ставився до якості роботи і рівня безпеки, яку надають нам бездротові охоронні датчики, кажучи, що технології, які застосовуються в пристроях, слабо захищають канал передачі зв'язку, та й тривалість роботи від елементів живлення зовсім невелика. Можливо, ці аспекти не дозволяли вивести бездротові датчики сигналізації на потрібний рівень. Рішення даних проблем вже знайдено, в першу чергу при розробці протоколів передачі даних. Купити бездротові датчики в Києві сьогодні можна в широкому асортименті, вибір дійсно є.
Протоколи передачі даних:
- PowerCode (Visonic) — протокол, який повністю контролює передані повідомлення (32 bit) і має 16 млн. кодових комбінацій. Візьмемо бездротовий датчик руху, що працює по протоколу PowerCode. Датчик здатний здійснювати контроль тампера, розряду батареї і бездіяльності передавача. Протокол захищений від накладених сигналів, від радіоперешкод і клонування. Принцип роботи полягає в наступному: бездротовий датчик руху посилає повідомлення про передачу даних 18 раз (замість одного), 3 групами (в кожній по 6 повідомлень) з випадковою затримкою (300-700 мс). Різні бездротові охоронні датчики посилають повідомлення в один і той самий час, зчитування інформації відбувається в інтервалі, коли хоча б один сигнал передавача НЕ буде накладатися на інший. Ну як можна не купити бездротові датчики в Україні з такими можливостями?!
- KeeLoq — запатентований протокол, заснований на блоковому шифрі. Алгоритм KeeLoq застосовують багато провідних корпорації автомобілебудування для дистанційного управління засобів захисту. Бездротові датчики сигналізації, що працюють в даному протоколі, представлені фірмою ELMES. Принцип роботи: кодування відбувається окремими блоками по 32 bit. при використанні 64 bit кода. Кількість шифрування одного блоку — до 528 циклів. Бездротові охоронні датчики ELMES захищені від накладення сигналів датчика, передають тамперну тривогу, попереджають про низький рівень заряду і кодуються змінним кодом.
- PT2262 — дуже поширений протокол (12 bit), застосовується скрізь: системи безпеки об'єктів, брелоки дистанційного управління до багатьох видів пристроїв, системи контролю та автоматизації. В основу покладено принцип кодер/декодер по частоті 433 МГц. Бездротовий датчик руху є кодувальником сигналу, а охоронний блок приймає і декодує отриманий сигнал.
Бездротові датчики сигналізації переваги:
- Швидкий, легкий монтаж. Встановлення бездротових датчиків — одне задоволення, не треба тягати купу дротів від централі до датчиків (тим більше, якщо в квартирі зроблено ремонт). Повісили датчик в потрібне місце, включили живлення, запрограмували і користуйтеся. Купити бездротовий датчик руху в Києві ви можете прямо зараз на цьому сайті!
- Можливість оперативної зміни місця розташування датчиків без видимих порушень цілісності і ремонту в приміщенні (зміна дизайну, перестановка меблів або переїзд).
- Швидке налаштування та програмування — бездротові охоронні датчики і охоронна централь повинні працювати в одному протоколі, отже, запис датчиків в пам'ять пристроя займе кілька хвилин і не потребує особливих знань в програмуванні.
- Підвищений захист від зловмисників усуває можливість підключення до дротів, кодування плаваючими кодами знижує ймовірність виведення датчика з ладу або клонування сигналу.