Настав новий навчальний рік і після школи діти залишаються вдома самі. Ось деякі правила, які потрібно знати
Будьте хорошим прикладом
Як відомо, діти багато повторюють за дорослими: поведінка, манера розмови, дії. Покажіть своїм прикладом, що необхідно робити, якщо в двері дзвонять, стукають або намагаються відкрити. Якщо дзвонять в домофон — завжди запитуйте "Хто", перш ніж відкрити. Якщо дзвонять у відеодомофон — завжди дивіться, хто прийшов. Якщо дзвонять або стукають безпосередньо в двері — обов'язково переконайтеся в тому, що це бажаний гість. Найчастіше зловмисники представляються співробітниками міських служб, сусідами зверху/знизу, або кур'єрами. Якщо Ви не чекаєте нікого і не впевнені в достовірності слів того, хто прийшов — краще не відкривати двері.
Не залякайте дитину
Не перестарайтеся, коли пояснюєте дитині причину своєї обережності. Не варто розповідати своєму дитині статистику викрадень, розбійних пограбувань і в подробицях описувати, що може статися, якщо він відкриє двері незнайомцю. До дитини треба донести першопричину, а не наслідки. Для чого "дядя" бреше, що він поліцейський, або навіщо "сусідка" просить терміново впустити її в будинок. Поясніть дитині, що мета того, хто прийшов — будь-яким способом потрапити в будинок, щоб заволодіти майном сім'ї. Зловмисники йдуть на всілякі хитрощі, беручи з собою кошенят, стверджуючи, що батьки в лікарні і просто виламуючи двері, розраховуючи на переляк дитини. Але якщо перестаратися, дитина буде здригатися від кожного шороху біля дверей, і тому в цьому питанні потрібно дотримуватися правил золотої середини. Якщо дитина не стане панікувати і буде вести себе впевнено - зловмисник в 90% випадків відступить.
Контролюйте ситуацію
Якою б Ваш дитина не була самостійною і дорослою, контролювати ситуацію потрібно завжди. Встановивши панель виклику IP відеодомофона замість дзвінка, Ви можете отримувати на смартфон дзвінки кожного відвідувача, бачити зображення гостя і навіть поговорити з ним. Якщо двері почнуть виламувати, Ви зможете записати відео з панелі. До сучасних відеодомофонів підключають камери відеоспостереження, які можна розмістити в під'їзді, в загальному коридорі, біля ліфта.
Не сподівайтесь на телефон
У сучасних сигнализаціях встановлюються датчики відкриття з вбудованою тривожною кнопкою. Це дозволяє дитині, що знаходиться біля дверей в небезпечній ситуації, натиснути тривожну кнопку прямо на датчику і GSM-сигналізація самостійно почне телефонувати користувачів. Мобільний телефон дитини може бути розрядженим або бути далеко в портфелі, його навіть можна забути в школі. Стаціонарна GSM-сигналізація працює навіть при знеструмленні квартири (від АКБ) і обов'язково сповістить про небезпечну ситуацію.