Як вибрати відеодомофон для квартири: огляд відеодомофонів
21.01.2021

Почнемо з того, що ж таке відеодомофон? Домофон — система з взаємопов'язаних модулів, що передають сигнал від зовнішнього пристрою (викличного блоку) до внутрішнього пристрою (переговорний пристрій).

Відеодомофонну систему можна розглядати як підвид системи контролю доступу. Додатково вона може оснащуватися автоматично закриваючимся пристроєм як електронного типу, так і електромеханічного. Класифікують відеодомофони за такими параметрами:

  • Спосіб зв'язку.
  • Кількість абонентів.
  • Тип переговорного пристрою (діагональ монітора).
  • Тип пристрою виклику (тип відеокамери, кількість відеокамер).
  • Тип електроживлення.
  • Місце зберігання даних.
  • Можливість підключення додаткових пристроїв.

За способом передачі даних відеодомофони діляться на два типи: дротовий (класичний) і бездротовий.

У дротовому відеодомофоні, з панелі виклику до переговорного пристрою передається аналоговий або цифровий (IP відеодомофони використовуються як централь сигналізації) сигнал по кабелю, прокладеному між цими модулями, також по кабелю надходить сигнал на електрозамок для його відкриття.

У бездротовому — сигнал з викликаючого пристрою передається по радіоканалу або за стандартом передачі даних Wi-Fi. Цікаво, що в цьому випадку (при підключенні до всесвітньої мережі Internet) можна "зателефонувати" на будь-який пристрій відтворюючий відео, для цього знадобиться програмне забезпечення та підключення до мережі Internet.

За кількістю абонентів, що підключаються, домофони можна розділити на малоабонентські і багатоабонентські.

Малоабонентські домофони користуються великим попитом у власників приватних будинків, невеликих офісів. Встановлюються вони як правило біля вхідних дверей або в'їзних воріт.

Домофони з великою кількістю абонентів стануть незамінними помічниками на великих підприємствах, в квартирах великих будинків, банках або великих офісних будівлях.

Переговорний пристрій, в більшості випадків, представляє з себе моноблок, в якому знаходяться: TFT монітор, блок живлення, панель управління і слот для карти пам'яті.

Принципові відмінності — це діагональ монітора і спосіб управління.
Більшість виробників представляють моделі в діапазоні від 3 до 10 дюймів. Найчастіше, чим більша діагональ, тим більша роздільна здатність, а отже і якість відео. Управління відбувається за допомогою механічних кнопок, сенсорних кнопок або за технологією "Touch Screen".

Панель вдає із себе кнопку виклику, відеокамеру та мікрофон, які скомпоновані в одному блоці. При виборі відеодомофона слід звернути увагу ступінь захисту від зовнішніх факторів впливу (злодії, хулігани, тварини) і наявність спеціального козирька, який захистить панель виклику від снігу, дощу та інших примх погоди. Хороший рівень захисту — IP65.

Велике значення мають характеристики камери, яка знаходиться у викличному пристрої. Бажано купувати відеодомофони з камерами високої роздільної здатності та функцією розпізнавання пересування в кадрі.

Електроживлення в домашній відеодомофонній системі часто має напругу 12В, але завдяки вбудованому трансформатору, вона підключається в домашню електромережу 220 В. Більш складні багатоабонентські відеодомофони використовують джерела безперебійного живлення в якості резерву, що дозволяє їм продовжувати свою роботу навіть при виникненні нестандартних ситуацій.

Не можна пройти повз такої важливої ​​опції як зберігання фото і відео. У найбюджетніших і простих моделях функція відсутня взагалі. У сегменті між "дешевими і середніми" є функція зберігання до 200 фото у вбудованій пам'яті.

Основна маса відеодомофонів може розширювати об'єм вбудованої пам'яті за допомогою карт microSD. Ну а моделі преміум класу (з Wi-Fi) можуть передавати фото і відео практично в будь-яку точку земної кулі.

Також до відеодомофонів можна підключати додаткові пристрої, починаючи від невеликих моніторів і закінчуючи широкоформатними телевізорами і мобільними телефонами. Якщо в будинку використовується кілька входів, то підключають кілька викличних панелей, електрозамками можна управляти окремо з однієї переговорної панелі (внутрішній блок).

А іноді і навпаки вуличний дзвінок один, але відкрити ви можете його з декількох переговорних панелей.

На даний момент в Україні і світі присутні десятки тисяч моделей відеодомофонів. У цій статті ми описали, як вибрати відеодомофон, щоб полегшити вибір простому користувачу. Якщо у Вас є більш поглиблені питання звертайтеся до співробітників нашої компанії і ми допоможемо з вибором.

Каталог