Контроль доступу

Металодетектори
Код товару: 49080
Цiна: 128 700.00 грн
Код товару: 49079
Цiна: 91 680.00 грн
Код товару: 48984
Цiна: 37 486.00 грн
Код товару: 48983
Цiна: 1 289.00 грн
Код товару: 48663
Цiна: 55 432.00 грн
Аксесуари для СКУД
Код товару: 29127
Цiна: 1 017.00 грн
Код товару: 25714
Цiна: 324.00 грн
New
Код товару: 49233
Цiна: 8 600.00 грн
Код товару: 49118
Цiна: 144.00 грн

На сьогоднішній день важко уявити офіс компанії чи складське приміщення, яке не було б обладнане хоча б найпростішою СКУД. Звичайна людина може не знати значення цієї абревіатури, але при цьому, кожен день стикається з пристроями СКД, не звертаючи великої уваги на них.

Система контролю доступу (СКД) от англ. AccessControlSystem(ACS), в СРСР названа Системою контролю і управління доступом (СКУД) через двоякий переклад слова Control, — сукупність програмно-апаратних технічних засобів безпеки, що мають на меті обмеження і реєстрацію входу-виходу об'єктів (людей, транспорта) на заданій території через точки проходу: двері, ворота, КПП, пости.

СКД на сьогодні є невід'ємною частиною інтегрованих систем безпеки. Вона дозволяє обмежити, регламентувати та впорядкувати контроль доступу в різні приміщення, при цьому фіксуючи інформацію про переміщення для подальшого її використання. Застосування систем контролю доступу дозволяє фіксувати як загальну кількість людей, що знаходяться на об'єкті, так і місцезнаходження кожного з них. Також є можливість ведення табельного обліку співробітників.

Система контролю і управління доступом — це не просто апаратура і програмне забезпечення, а продумана система управління пересуванням персоналу на території об'єкта охорони.

Основне завдання управління — надавати доступ на задану територію (кого пускати, в який час і на яку територію), а також:

  • обмеження доступу на задану територію;
  • ідентифікація об'єкта, що має доступ на задану територію.

Додаткові завдання:

  • облік робочого часу;
  • розрахунок заробітної плати (при інтеграції з системами бухгалтерського обліку);
  • ведення бази персоналу/відвідувачів;
  • інтеграція із суміжними системами безпеки, наприклад:
    • з системою відеоспостереження для поєднання архівів подій, передачі системі відеоспостереження повідомлень про необхідність починати запис, повернути камеру для запису наслідків зафіксованої події;
    • з системою Домофони для додаткового управління доступом в будинок або квартиру з використанням різного типу зчитувачів за відсутності власника або для самого власника.
    • з системою охоронної сигналізації, наприклад, для обмеження доступу в приміщення, або для автоматичного зняття і постановки приміщень на охорону.
    • з системою пожежної сигналізації для отримання інформації про стан пожежних сповіщувачів, автоматичного розблокування евакуаційних виходів і закривання протипожежних дверей в разі пожежної тривоги.

Інтегрована система безпеки об'єднує в собі комплекс технічних і програмних засобів щодо забезпечення безпеки підприємства та його життєдіяльності. Інтегрована система дозволяє вирішувати такі основні завдання:

  • захист від проникнення сторонніх осіб;
  • збір та обробку інформації про переміщення осіб по об'єкту;
  • організацію і облік робочого часу;
  • управління режимами роботи і автоматикою автостоянок;
  • забезпечення охоронної сигналізації;
  • забезпечення пожежної сигналізації;
  • управління системою телевізійного спостереження;
  • управління електропостачанням;
  • управління освітленням;
  • управління ліфтами і ескалаторами;
  • управління системою вентиляції і кондиціонування.

Контроль доступу — це вибіркове обмеження доступу до певного місця, будівлі, кімнаті, ресурсу або установки. Щоб отримати доступ до обмеженого місця розташування, фізична особа зазвичай має пройти авторизацію або отримати дозвіл на вхід у тих, у кого він вже є.

У склад СКД входить широкий спектр найрізноманітніших пристроїв:

  • Контролер — це мозок системи. Саме контролер визначає, пропустити чи ні власника ідентифікатора в двері, оскільки зберігає коди ідентифікаторів зі списком прав доступу кожного з них у власній незалежній пам'яті.
  • Зчитувач — це пристрій, який отримує (зчитує) код ідентифікатора і передає його в контролер. Варіанти виконання зчитувача залежать від типу ідентифікатора: для таблетки це два електричних контакти, для proximity-карти це електронна плата з антеною в корпусі, а для зчитування, наприклад, малюнку райдужної оболонки ока, до складу зчитувача повинна входити камера. Якщо зчитувач встановлюється на вулиці (ворота, вхідні двері будівлі, проїзд на територію автостоянки), то він повинен витримувати кліматичні навантаження перепади температур, опади особливо, якщо мова йде про об'єкти в районах з суворими кліматичними умовами. А якщо існує загроза вандалізму, необхідна ще і механічна міцність (сталевий корпус). Окремо можна виділити зчитувачі для дальньої ідентифікації об'єктів (з відстанню ідентифікації до 50 м). Такі системи зручні на автомобільних проїздах, парковках, на в'їздах на платні дороги тощо. Ідентифікатори (мітки) для таких зчитувачів, як правило, активні (містять вбудовану батарейку).
  • Термінал — як правило пристрій на одну точку доступу. Він об'єднує в собі контролер і мінімум один вид зчитувача.
  • Идентифікатор (електронний ключ) є базовим елементом системи контролю доступу, оскільки зберігає код, який служить для визначення прав (ідентифікації) власника. Це може бути Touch memory, безконтактна картка (наприклад, RFID-мітка), або застаріваючий тип карт із магнітною смугою. В якості ідентифікатора може виступати також код, що вводиться на клавіатурі, а також окремі біометричні ознаки людини: відбиток пальця, малюнок сітківки або райдужної оболонки ока, тривимірне зображення обличчя.
  • Виконавчі пристрої (пристрої блокування): электромеханічні та электромагнітні замки, защіпки; механізми приводу дверей і воріт.
  • Кнопки виходу, пульти розблокування.

Перегороджуючі пристрої:

  • частково перекривають прохід: турнікети та шлагбауми, стовпи СКД;
  • повністю перекривають прохід: повнозростові турнікети і спеціалізовані ворота;
  • із суцільним перекриттям: суцільні двері і ворота;
  • блокують об'єкт в отворі: шлюзові кабіни;

Перегороджуючі пристрої, які встановлюються на двері:

  • Електрозащіпки найменш захищені від злому, тому їх зазвичай встановлюють на внутрішні двері (внутрішньоофісні тощо) Электрозащіпки,як і інші типи замків, можуть відкриватися напругою (тобто двері відкриваються при подачі напруги живлення на замок), і закриваються напругою (відкриваються, як тільки з них знімається напруга живлення, тому рекомендовані для використання пожежною інспекцією).
  • Електромагнітні замки практично всі замикаються напругою, тобто придатні для установки на шляхах евакуації при пожежі.
  • Електромеханічні замки досить стійкі до злому (якщо замок міцний механічно). Якщо на замок подали відкриваючий імпульс, у більшості моделей, він буде розблокований до тих пір, поки двері не відкриють).

Перегороджуючі пристрої, які встановлюються на проходах / проїздах:

  • Турнікети використовуються на прохідних підприємств, суспільно важливих об'єктах (стадіони, вокзали, метро, ​​деякі держустанови), тобто всюди, де потрібно організувати контрольований прохід великої кількості людей. Турнікети діляться на два основних типи: поясні та повнозростові. Якщо поруч з турнікетом немає вільного проходу, що може швидко відкритися (на випадок пожежі), поясний турнікет повинен бути обладнаний так називаємими планками антіпаніки, що переламуються зусиллям звичайної людини (вимога пожежної інспекції).
  • Шлюзові кабіни використовуються в банках, на режимних об'єктах (на підприємствах з підвищеними вимогами до безпеки).
  • Ворота і шлагбауми зазвичай встановлюються на в'їздах на територію підприємства, на автомобільних парковках і автостоянках, на в'їздах на прибудинкову територію, у двори житлових будинків. Основна вимога — стійкість до кліматичних умов і можливість автоматизованого управління (за допомогою системи контролю доступу). Коли мова йде про організацію контролю доступу проїзду, до системи пред'являються додаткові вимоги: підвищена дальність зчитування міток, розпізнавання автомобільних номерів (в разі інтеграції з системою відеоспостереження).
  • Автоматичні дорожні бар'єри — використовуються для гарантованого запобігання несанкціонованого проїзду автотранспорту на охороняєму територію. Вони також відіграють роль антитерористичного захисту, оскільки проїзд через піднятий бар'єр призводить до руйнування підвіски автомобіля.

Програмне забезпечення не є обов'язковим елементом системи контролю доступу, але воно присутнє практично у всіх сучасних системах. Воно використовується в разі, коли потрібна обробка інформації про проходах, побудова звітів, або коли для початкового програмування, управління та збору інформації в процесі роботи системи необхідно мережеве програмне забезпечення, яке встановлюється на один або кілька ПК, з'єднаних в мережу.

Конвертори (пристрої узгодження) — додаткові пристрої, які служать для підключення апаратних модулів СКУД один до одного і до ПК. Наприклад, є популярними конвертори RS-485, RS-232 і RS-485 Ethernet. Деякі контролери СКУД вже мають вбудований інтерфейс Ethernet, що дозволяє без використання будь-яких додаткових пристроїв підключатися до ПК і зв'язуватися один з одним.

Допоміжне обладнання: датчики відкривання дверей, блоки безперебійного живлення, дроти, відеоспостереження, дверні доводчики тощо.

Більшість будівель містять активи, які необхідно зберігати в безпеці і захищати від крадіжки. Авторизований доступ можна контролювати за допомогою: дверей, воріт, турнікетів, пристроїв безпеки, таких як сейфи, бар'єри, тумби тощо. Установка контролю доступу може бути вимогою страхових полісів.

Системи контролю доступу можуть моніторитися або управлятися персоналом або працювати автономно, наприклад, за допомогою замків і ключів. Замки і ключі є одним з найбільш поширених методів контролю доступу, але вони відносно надійні, адже ключі можна забути, загугити, їх можуть вкрасти чи скопіювати. Тоді для досягнення надійності доведеться витрачатися на заміну блокувань і повторний випуск ключів.

Електронне управління доступом використовує програми на комп'ютері для вирішення обмежень механічних замків і ключів. Електронний контроль доступу може бути ефективним і гнучким способом забезпечення безпеки будівель. Після встановлення електронної системи контролю доступу точки доступу можуть моніторитися і управлятися дистанційно або бути запрограмовані на автоматичне надання авторизованому персоналу доступу до певних об'єктів в певний час.

Електронна система контролю доступу (ЕСКД) надає доступ на основі представлених облікових даних. Коли доступ надається, двері розблокується на визначений часу, транзакція записується. Коли доступ відхиляється, двері залишаються заблокованими і записується спроба доступу. Система також буде стежити за дверима і сигналізацією, якщо двері примусово відкрито або утримуються занадто довго після розблокування.

Для перевірки авторизації може використовуватися ряд різних систем акредитації, що залежать від виду сенсора або зчитувача:

  • Моніторинг персоналу.
  • Доступ за бейджами або жетонами.
  • Доступ по ключам, картам або брелоки.
  • Доступ по паролю, коду або PIN-коду.
  • Доступ за відбитками пальців.
  • Доступ по розпізнаванні райдужної оболочки ока.
  • Доступ через розпізнавання обличчя.
  • Доступ по розпізнаванню автомобільних номерів.
  • Доступ по квитках (паперовий прямокутник зі штрих-кодом або QR-кодом).
  • Перевірка відео.

Інформація про запит на доступ може бути передана в систему контролю доступу, де облікові дані можуть бути перевірені.

Існує два основних типи систем електронного контролю доступу по експлуатації:
  • Локальні системи контролю доступу (ЛСКД) можуть використовуватися для управління доступом в одному конкретному місці. Локальна система запрограмована для кожної точки входу, і доступ зазвичай досягається за допомогою числового коду або пароля, брелока, карти або зчитувача відбитка пальця. Локальні системи контролю доступу зазвичай використовуються в будинках, невеликих приміщеннях для бізнесу, невеликих захищених майданчиках і блоках зберігання. Установка і управління автономними системами відносно проста, а система може бути розширеною, якщо вимоги будуть змінені.
  • Мережеве управління доступом може управляти однією або декількома точками доступу. Мережеві системи контролю доступу (МСКД) можуть ефективно управляти великою кількістю користувачів і дверей. МСКД пропонує централізований контроль і може дозволяти різним особам або групам різного рівня авторизацію в різний час. Система може легко розширюватися, працювати на декількох майданчиках і бути інтегрованою з іншими системами, такими як відеоспостереження, інтерком (домофон), пожежна сигналізація, охоронна сигналізація і освітлення. Системи можуть включати автоматичне створення звітів. Мережеві системи контролю доступу зазвичай використовуються в невеликих або середніх комерційних приміщеннях, великих корпоративних приміщеннях або приміщеннях з кількома об'єктами.

За способом налаштування і видачі звіту (якщо така функція підтримується) СКД діляться на:

  • Програмно-управляємі СКД, які налаштовуються з ПК або смартфона. Вони передають дані на ПК або смартфон і, якщо є підтримка функцій обліку робочого часу, звіти.
  • Автономні СКД, які налаштовуються з використанням клавіатури, екрана. Вони передають звіти на USB-флешку або програмуються майстер-картою.

За кількістю контрольованих точок доступу (ТД):

  • до 84 ТД — мала ємність СКД;
  • від 84 до 256 ТД — середня ємність;
  • від 256 ТД — велика ємність.

За функціональними характеристиками СКД бувають з обмеженими чи розширеними функціями та повнофункціональні системи. По захищеності від несанкціонованих дій: нормальна, підвищена, висока стійкість до несанкціонованого доступу.

Спеціалізовані продукти контролю доступу, такі як турнікети, можуть використовуватися для доступу однієї людини або можуть одночасно використовуватися для управління швидкістю або напрямком потоку. Вони також можуть надати точний і перевірений облік відвідуваності, наприклад, перед спортивною подією. Доступ до інформації по кожному, хто проходить повз турнікет може бути корисною для персоналу служби безпеки для чіткого надання проходу кожному учаснику.

Стовпи СКД можна знайти в магазинах, на стоянках або в логістичних зонах. Стовпи можуть управлятися ключем, карткою, домофоном або співробітником, що спостерігає за відео камерами. Ворота і бар'єри можуть допомогти контролювати доступ до певних об'єктів, обмежуючи рух людей, транспортних засобів або навіть тварин.

Системи контролю доступу в Києві можна побачити у вигляді турнікета при вході в метрополітен, який здійснює пропуск лише тих, хто оплатив проїзд, по RFID-картам стандарту Mifare, жетонам або квитках, у вигляді зчитувача карт або відбитків пальців при вході в офіс, а також допуску в під'їзди житлових будинків за контактними номерами брелоки. Ці системи успішно застосовуються для контролю переміщення персоналу по території заводу або іншого великого підприємства, щоб обмежити вхід співробітників без доступу в ту чи іншу зону компанії.

Сьогодні пристрої СКД дозволяють роботодавцю вести облік робочого часу і проводити на основі цих даних аналіз, наскільки ефективно використовується час співробітників. Для організації систем охорони приміщень і матеріальних цінностей успішно застосовуються замки і засувки. Контроль доступу в приміщенні проводиться шляхом видачі кожному співробітнику його ідентифікатора у вигляді картки доступу, магнітного ключа, брелока або інших міток.

Для досягнення більшої ефективності система контролю доступу об'єднується в єдиний комплекс з домофонною, охоронною і протипожежною системами. Правильно спроектована система контролю доступу допомагає легко і ефективно здійснювати управління роботою підприємства: від маленького офісу до металургійного заводу.

Каталог