Контролери та модулі мережевих СКД
Контролери та модулі систем безпеки — це обладнання, яке визначає порядок і принципи функціонування пристроїв в системах. Вони застосовуються в різних сферах, але найчастіше встановлюються в системах контролю доступу людей в приміщення або на територію.
Контролери СКУД виступають основним компонентом системи контролю та управління доступом. Адже саме контролер визначає, пропускати людину чи ні через даний пункт проходу. У пам'яті цього пристрою зберігаються коди ідентифікаторів зі списками прав. Коли співробітник пред'являє ідентифікатор, зчитаний код порівнюється з тим, який зберігається в пам'яті контролера, і на підставі цього контролер приймає рішення про те, відкривати пункт проходу чи ні. Контролер призначений для обробки інформації, що надходить зі зчитувачів ідентифікаторів, слугує для ухвалення рішень і управління виконавчими приладами.
Основні функції контролерів в системі контролю доступу:
- Ідентифікація карт або ключів.
- Встановлення і запам'ятовування кодів доступу.
- Управління зовнішніми пристроями зчитування (зчитувачі, клавіші для введення комбінації) і ключами.
- Управління електроживленням, що подається на точки системи та обладнання (замки дверей, зчитувачі).
Іноді додатковий функціонал контролера може бути реалізований у вигляді модуля — окремої плати, що з'єднана з контролером. Наприклад, "Модуль обліку робочого часу персоналу" або "Плата розширення на 2 точки проходу".
Мережеві контролери є частиною більш складної СКУД і налаштовуються з охоронного ПК, на якому в свою чергу встановлено спеціалізоване програмне забезпечення, яке відображає його роботу і формує звітність.
З використанням мережевих котроллерів можна створити СКУД різних ступенів складності. Але практичне значення мережевого контролера не обмежується функцією дозволу або заборони доступу.
Пристрій також може:
- Створювати звіти про наявність/відсутність співробітників на робочих місцях (керівник може отримувати чітку картину відвідування робочих на відстані).
- Безпомилково і швидко визначати місцезнаходження конкретного співробітника в певний момент.
- Вести облік робочого часу (з використанням ПЗ на управляючому ПК).
- Автоматично вести табелі обліку робочого часу (з використанням ПЗ на управляючому ПК).
- Володіти інформацією про пересування (час і місце) співробітників протягом робочого дня.
- Сформувати графік пересування співробітників по території, що охороняється.
- Вести електронну кадрову базу даних співробітників (картотеку) з усіма необхідними даними, включаючи їх фотографії (з використанням ПЗ на управляючому ПК);
- Вести електронну базу даних ідентифікаторів співробітників.
- Розмежувати доступ до різних приміщеннях по об'єкту.
- Здійснювати управління системою сигналізації, кнопкою виходу тощо.
Перелік можливостей використання мережевого контролера може бути розширений за рахунок ресурсів програмного забезпечення.
Мережеві контролери часто використовуються на підприємствах з розподіленими точками проходу, таких як банки, великі компанії і установи, порти тощо. Найчастіше мережевий контроль доступу необхідний на прохідних, режимних об'єктах, вуличних об'єктах (шлагбауми на автостоянках, ворота тощо).
Деякі охоронно-пожежні контролери можна підключити до мережевих контролерів СКД через інтерфейси RS232/RS485, через модулі сполучення або плати перетворення інтерфейсів. Наприклад, "Перетворювач інтерфейсу RS232/RS485", "Модуль інтеграції СКУД і ОПС".
Як вибрати мережевий контролер?
- По-перше, необхідно визначитися, яку кількість зчитувачів і виконавчих пристроїв потрібно буде підключити до контролера. Так, для обладнання приватного будинку або вхідних дверей офісу достатньо можливостей автономного контролера. Якщо ж кількість осіб, які перетинають прохідну точку, наближається або перевищує 1000 чоловік і для здійснення контролю потрібне встановлення декількох дверей, турнікетів, шлагбаумів тощо, то кращим рішенням стане встановлення СКУД, обладнаної мережевими контролерами. І намагайтеся продумувати наперед: чи не планується розширення штату, виробничих потужностей (встановлення більш складної системи з потенціалом "на майбутнє" заощадить ваші фінанси).
- З огляду на можливість встановлення контролера на одні чи кілька дверей, слід звернути увагу на те, що окремий контролер простіший в монтажі і налаштуванні системи (джерело живлення, що є в комплекті або вбудоване в контролер, забезпечує також і роботу підключених пристроїв (зчитувачів, електрозамків). Контролер на кілька дверей дозволяє здійснювати контроль відразу за декількома дверима, але при поломці одного турнікета можуть блокуватися і всі інші точки проходу.
- При покупці мережевих контролерів зверніть увагу на тип програмного забезпечення, яке забезпечує роботу пристрою, та протокол зв'язку (визначає допустиму віддаленість контролера).
- Якщо ви хочете отримати пристрій, стійкий до злому,зчитувач і контролерр не повинні мати зовнішнє з'єднання, бо так замок легко можна буде відкрити. Для забезпечення безперебійної роботи контролера потрібно буде забезпечити його резервним джерелом електричного живлення (замість звичайного блоку живлення).
- Заздалегідь визначіться зі службою технічної підтримки. Адже системні перебої можуть порушити роботу відразу декількох ділянок. І від швидкості усунення неполадок може залежати продуктивність роботи і навіть життя співробітників.
- Для пунктів з високою прохідністю краще віддати перевагу контролеру з розвиненою системою індикації (це може бути рідкокристалічний дисплей). Це значно спростить експлуатацію пристрою.
Інтернет-магазин Ohrana.ua пропонує широкий вибір контролерів СКД з можливістю встановлення. Консультанти професійно підберуть оптимальну модель за вашими параметрами, розкажуть про переваги і недоліки пристроїв, оформлять замовлення і доставку.
Ми завжди готові відповісти на всі ваші запитання!