05.05.2024 працюємо з усіх сил заради перемоги. Обробляємо та відправляємо замовлення щодня. Магазини працюють за графіком. Все буде Україна.

Види систем відеоспостереження

21.01.2021

 

Сьогодні в життєдіяльності людини системи безпеки мають важливу роль. Ми не помічаємо відеокамер. Проте ці невеликі пристрої здатні запобігти протиправним діям, спрямованим проти Вас або Вашого майна. Відеоспостереження — невід'ємна частина нашого життя. У цій статті ми хочемо зробити огляд систем відеоспостереження

Вибір системи відеоспостереження відбувається за такими параметрами:

  • Функції системи.
  • Місце розташування системи.
  • Типи обробки сигналу.
  • Типи передачі сигналу.

Функції системи

  • Системи для домашнього використання — встановлюються в приватних будинках, квартирах, на дачах і в гаражах. Мають функції включення сигналізації, а також канали повідомлення охорони і господарів.
  • Системи для вуличного використання — призначені для встановлення в людних місцях, на автодорогах, а також для запобігання актів вандалізму.
  • Промислові (охоронні) — служать для охорони контор, комор, магазинів, підприємств тощо. Вони здійснюють функції внутрішнього контролю, запобігають розкраданням на підприємстві, мають функції підрахунку робочого часу та знижують ймовірність аварій.
  • Приховані системи — використовуються правоохоронними органами. Вони представляють приховані і мініатюрні відеокамери.

Місце розташування системи

  • Зовнішнє відеоспостереження. Конструктивні особливості: високоміцні матеріали корпусу, захист від великих температурних перепадів, антивандальний захист від крадіжки і зафарбовування об'єктива.
  • Внутрішнє. Система зазвичай не має високої захищеності, іноді має цікаві дизайнерські форми (щоб вписатися в інтер'єр), але й коштує дешевше за зовнішні камери. Деякі моделі можуть працювати від акумуляторів.

Тип обробки сигналу

Аналогові системи були одними з перших. На сьогоднішній день в "чистому вигляді" практично не застосовуються. Представляють собою оптичні пристрої з матрицею (камера) і записуючим пристроєм. Принцип їх роботи — це проходження світлового потоку через лінзи пристроя (камеру), перетворення його у відеосигнал з подальшою передачею на відеомагнітофон для запису.

Комбо система представляє собою аналогову систему, в якій запис відео відбувається на цифровий відеореєстратор. Плюсом таких систем є можливість збереження старої мережі відеокамер, а безсумнівним мінусом — використання додаткового обладнання для перетворення сигналу аналог / цифра / аналог (для виведення відео на аналоговий монітор).

Гібридна система

Гібридна система, як видно із самої назви, включає в себе як аналогові, так і мережеві відеокамери. Для запису даних в них використовують відеосервер або ж гібридний відеореєстратор.
Таке рішення не можна віднести до бюджетних, але його можливості набагато більші, ніж у комбінованих систем.
IP система IP (мережева) система — система, де всі пристрої підключені до мережі типу Ethernet. Основа цих систем — IP відеокамери, вони мають власні адреси в мережі і ПЗ. Завдяки цим властивостям вони можуть працювати як автономні пристрої, а отже мати підключення до Internet. Місцем зберігання даних може виступати будь-який пристрій з пам'яттю і підключення до мережі. Завдяки сучасному ПЗ вони мають солідний функціонал і призначення (це тема для ще однієї окремої статті).

Тип передачі сигналу

Розроблено дротові та бездротові. Тут все простіше простого: сигнал передається або по дротах або ж по радіо/Wi-Fi.

Всі різновиди систем ви можете побачити в нашому інтернет-магазині Ohrana.ua, а також купити з доставкою по всій Україні. Також запрошуємо Вас в наші магазини в Києві.