Скільки трафіку витрачає відеоспостереження?
25.11.2024Ви точно з нею стикалися - на роботі, у магазині, біля власного будинку. Йдеться про систему відеоспостереження, використання якої стало звичною справою у сучасному світі.
Так називають комплекс пристроїв та програм, що дозволяють встановити відеоконтроль на різних об'єктах. Чим ширша територія, за якою потрібно спостерігати, тим чисельнішою буде комплектація системи.
Коли мова заходить про цифрову систему спостереження, виникає питання, скільки трафіку витрачає відеоспостереження, оскільки для його роботи обов'язково потрібен інтернет - як для віддаленого доступу до відео, так і для передачі відео в хмару (віддалене сховище).
Чим вище швидкість інтернет-з'єднання і більше обсяг трафіку, тим якісніша робота усієї системи, оскільки інформація передається без затримок та збоїв.
Якість відео
Існує кілька факторів, що впливають на швидкість та обсяг інтернет-трафіку. У тому числі і якість відео, яке записує камера. Чим вище роздільна здатність зображення (кількість пікселів по горизонталі та вертикалі), тим краща його якість.
Залежно від цього змінюється та рекомендована швидкість інтернету:
- При роздільній здатності 1Мп (1280х720) цілком вистачить пропускної здатності 1 Мбіт/с;
- Для відео з роздільною здатністю 2Мп (1920x1080) комфортною буде швидкість 2 Мбіт/с;
- Для 3Мп вже потрібний канал зі швидкістю 3 Мбіт/с;
- 4Мп – це дуже висока якість відео, якій потрібний і відповідний бітрейт відеоспостереження, тобто 4 Мбіт/с та більше.
Обсяг витраченого трафіку буде різним залежно від навантаження. Наприклад, якщо запис відео в хмарне сховище не ведеться, а запити на його перегляд відсутні, інтернет витрачається щонайменше – до 1 Мб за 7 днів.
Зовсім інша річ, якщо камера веде запис протягом 24 годин або відео весь час переглядають. При роздільній здатності 1Мп знадобиться 16 Гб трафіку, а за 4Мп – 43 Гб.
Крім того, важливо враховувати кількість ip-камер – чим їх більше, тим вища швидкість інтернету має бути, адже він поділяється між усіма пристроями. Якщо інтернет-канал виявиться надто вузьким для роботи з кількома відеокамерами, якість відео знизиться.
Частота кадрів
Стандартна та комфортна для сприйняття людським мозком частота відео – 25 кадрів за секунду. Така швидкість зміни картинок виглядає як безперервний і плавний рух, але чим вища частота, тим більше трафіку відеоспостереження вона споживає, а запис займає більше місця на відеосервері.
Зміна частоти з 25 кадрів на секунду до 20 або 12 знижує навантаження на канал (його пропускну здатність), але отримане відео вже не буде таким плавним.
Стиснення відео
Будь-які сховища не можуть бути безрозмірними, тому в системах відеоспостереження передбачено стиснення відео, щоб зменшити його розмір.
Існують такі види стиснення:
- Із втратами. При такому способі відео втрачає якість, але місця для його зберігання потрібно вже менше. Підходить для тих випадків, коли не потрібна висока точність зображення на екрані;
- Перекодування. Цей метод дозволяє змінювати формат відео або перетворювати кодек відеоспостереження, забезпечуючи економію місця, не втрачаючи при цьому зображення.
Який спосіб вибрати – залежить від ємності сховища, пропускної спроможності мережі та вимог системи.
Хмарне відеоспостереження
У тих випадках, коли пам'яті жорсткого диска не вистачає, щоб зберігати всі відео, зручним буде хмарне відеоспостереження. По суті, це віддалений сервер, на який записуються дані з вашої відеокамери.
Використовуючи таке хмарне сховище, можна переглядати записане відео або дивитися пряму трансляцію з камери, перебуваючи на великій відстані від неї. Для цього достатньо встановити спеціальну програму на комп'ютер чи смартфон та підключатися до сервера через інтернет.
Ohrana.ua – ваш помічник у виборі систем відеоспостереження
На сайті компанії Ohrana.ua ви знайдете обладнання та аксесуари для відеоспостереження, у тому числі і для транспорту.
Крім цього в каталозі представлені інші категорії товарів, серед яких портативні зарядні станції, сигналізації для дому, відеодомофони, прожектори з датчиком руху та багато іншого, що стане в нагоді в різних ситуаціях.
Вибирайте, замовляйте та відчувайте себе спокійно та впевнено у різних ситуаціях.