17.04.2024 працюємо з усіх сил заради перемоги. Обробляємо та відправляємо замовлення щодня. Магазини працюють за графіком. Все буде Україна.

Помилки, які не можна робити при встановленні систем відеоспостереження

21.01.2021

У наш час встановлення систем відеоспостереження стало доступним практично кожному. Переглянувши лише відео, можна самостійно встановити систему. Але при цьому бажано пам'ятати про найбільш поширені помилки, які не можна допускати при встановленні системи.

Помилка №1. Невідповідність типу кабелю дротового відеоспостереження

Першою і найпоширенішою помилкою є неправильно підібраний або закладений вже після ремонту кабель. Від того, який кабель заведений на об'єкт або закладений, коаксіальний або вита пара, залежить тип майбутньої або оновлюваної системи відеоспостереження.

При побудові HD систем відеоспостереження в аналогу, допускається як коаксіальний кабель, так і UTP, FTP вита пара. При цьому інсталяція витої пари в аналогу рекомендується з використанням спеціальних приймачів, що називають балунами. Балуни не тільки служать як підсилювачі сигналу, але і виконують ще функцію синхронізації опору сигналу в провіднику.

Але все-таки рідне "середовищем існування" аналогового спостереження є коаксіальний провідник з комбінованою структурою виконання.

Якщо з аналоговим відеоспостереженням ми можемо використовувати будь-який тип кабелю, коаксіал, UTP, FTP, то при створенні цифрових IP-систем відеоспостереження підходить тільки UTP, FTP кабель, іменований витою парою.

Не варто упускати моменти відповідності конекторів з кабельною продукцією. Під кожен тип кабелю призначаються свої джеки.

Помилка №2. Неправильно підібраний блок живлення відеокамер

У кожній відеокамері присутній такий показник як вольтаж, споживана струму і потужність. Виходячи з характеристики струму і кількості камер в відеосистеми підбирається пристрій живлення. Наприклад, наша камера споживає 12 Вольт, 1 Ампер і 5Вт.

Відповідно, якщо ваша система складається з 4-ох відеокамер, нам буде потрібен блок живлення на 12 Вольт і мінімум на 4 Ампера. Не зайвим буде накинути 10-20% зверху для запасу потужності. У разі, якщо з часом блок живлення підсяде, у вас все одно камери будуть коректно працювати.

Помилка №3. Встановлення металевих камер на металеві конструкції без ізоляції один від одного

Це можуть бути металеві опори, паркани або інші підставки. Так робити не можна. При встановленні камер відеоспостереження необхідно обов'язково використовувати діелектрик. Так відеокамера не вийде з ладу, а також виключаються перешкоди.

В залежності від ситуації можна використовувати пластикові бокси, металеві бокси, але з використанням прокладок. Таким чином камера не буде стикатися з металевою поверхнею і не буде наводок.

Помилка №4. Встановлення камер відеоспостереження без спеціалізованих кріплень або ж кронштейнів

При недотриманні цієї рекомендації, в більшості випадків камера буде зафіксована нестабільно або неміцно. Імовірність того, що вона вийде з ладу, або її зірве або вкрадуть буде вкрай висока.

Помилка №5. Забуті, загублені логіни, паролі доступу до пристроїв, з додатком

Не рідкість, коли наші клієнти забувають пароль для доступу до обладнання або облікові дані для входу в програму. Доводиться відновлювати. Це займає чимало часу. Коли потрібна оперативна інформація, то кожна хвилина на вагу золота.

Тому ми радимо зберегти, продублювати дані, облікові записи на надійних носіях чи в блокноті.

Помилка №6. Економія на витратних матеріалах: підсилювачі, дрібні роз'єми, кріплення тощо

Заощадивши декілька гривень на матеріалах, ви ризикуєте втратити не тільки одну відеокамеру, а й всю систему відеоспостереження.

Не варто гнатися за безглуздою різницею в ціні на комплектуючі для відеоспостереження. Вигравши кілька десятків гривень, на виході ризикуєте отримати некоректну роботу системи відеоспостереження та в результаті додаткові витрати.

Помилка №7. Неправильно підібраний монтажний короб під відео-камери

При монтажі камери відеоспостереження, щоб заховати комутаційні і сполучні елементи встановлюються монтажні короби. Якщо короб не відповідає камері, то вона може триматися ненадійно, є ймовірність утворення конденсату, а ще гірше, коли потрапляє вода чи волога. Це може спровокувати коротке замикання в камері або в по системі в цілому.

Помилка №8. Неправильно підібраний форм-фактор, корпус відеокамери

Камери в купольному виконанні або камери прямокутні часто встановлюються в приміщенні. Присутній прямий відкритий доступ до камери, але в той же час форма купола ускладнює завдання зловмисника відірвати або вкрасти її.

Циліндричні камери, як правило, встановлюються в умовах вуличного середовища. Таким чином, натягнувши трос і смикнувши камеру вниз, її дуже легко зірвати. Тому встановлення циліндричних камер проводиться на висоті 3-4 метрів.

Помилка №9. Неправильно підібраний жорсткий диск

Важливо використовувати рекомендований клас носіїв інформації. Це відноситься як до жорстких дисків, так і SD-карт пам'яті. В іншому випадку ви ризикуєте назавжди втратити доступ до архіву. Спостереження втратить сенс.

Помилка №10. Неправильно підібрані характеристики обладнання

Підібравши камери з роздільною здатністю 5 мп ваш відео реєстратор може просто "не потягнути" їх. А купивши аналогову відеокамеру, ви ніяк не підключите її до мережевого реєстратору.

Правильно розраховане устаткування для відео зйомки — це запорука коректної роботи Вашої відеосистеми, максимум віддачі від заявлених можливостей.

Це були 10 найпоширеніших помилок, які допускають наші клієнти при самостійному підборі, монтажі систем спостереження.

Якщо ж ви все-таки вирішили встановлювати не самостійно, а замовити установку у нас, звертайтеся в наш магазин Ohrana.ua. Наші менеджери підберуть обладнання виходячи з ваших завдань і вимог.