Мережеві термінали СКД
Термінали — це комбіновані системи доступу, які передбачають різні ознаки розпізнавання. Крім традиційних кодів, ключів і карт це можуть бути відбитки пальця і голос. Термінали дозволяють скористатися одночасно декількома способами ідентифікації відвідувачів для забезпечення більшого захисту доступу в приміщення. Імовірність фальсифікації такої значної кількості ідентифікаційних ознак мінімальна, адже деякі з них взагалі неможливо підробити.
Дане обладнання користується хорошим попитом за рахунок поєднання функціоналу контролера і зчитувача в одному пристрої, завдяки чому спрощується організація точки проходу. Термінали дозволяють швидко розгорнути повноцінну систему контролю і управління доступом на об'єктах невеликого масштабу із застосуванням технологій біометричної ідентифікації користувачів і вирішити широке коло завдань, що стоять перед СКУД.
Важливо враховувати, що термінали контролю і доступу можна застосовувати не тільки в якості елемента СКУД, але і як ефективний спосіб обліку робочого часу. Систему можна підключити локально через пристрої USB, а дані статистики збираються шляхом фіксації RFID-карток або відбитків пальців співробітників в процесі їх приходу і відходу з об'єкта.
Мережевий термінал доступу — це автономний невеликий мікрокомп'ютер, що містить контролер СКД як мінімум з одним зчитувальним пристроєм ідентифікатора користувача і інтерфейсом сполучення з локальною мережею. Термінал сприймає ідентифікатор, записаний в своїй пам'яті, фіксує час приходу/відходу співробітника, відкриває замок і зберігає відомості про проход у своїй автономній пам'яті. Як правило він має екран і кнопки для налаштування, які також можуть використовуватися для введення коду доступу. У загальному випадку до термінала підключаються електромеханічний/електромагнітний замок, турнікет, кнопка виходу, датчик стану двері (геркон), сирена, дзвінок. Якщо є інтерфейс Wiegand або RS-485 для підключення додаткового зчитувача, то можна підключити зчитувач відбитків пальця або рідер безконтактних карт, який за замовчуванням буде використовуватися для виходу.
Мережеві термінали підтримують протокол TCP/IP. Деякі можуть підключатися по бездротовій мережі Wi-Fi, по інтерфейсах RS-485 і Wiegand 26/34. Мережеві можливості терміналу використовуються для зв'язку з програмним забезпеченням, за допомогою якого можна налаштувати систему, провести моніторинг точки проходу, а також обслуговувати систему контролю доступу чи окремий термінал на самому об'єкті або віддалено. RS-485 або Wiegand 26/34 використовуються для підключення виносного зчитувача до виходу, завдяки чому з'являється можливість створити точку двостороннього проходу з можливістю чіткого обліку робочого часу і блокування спроби несанкціонованого проходу по одній карті доступу (система блокує спробу провести сторонніх людей по карті співробітника, або повторне зчитування карти без запису виходу співробітника з об'єкту). Зчитувач, підключений по інтерфейсу RS-485, можна встановити на відстані до 1200 м від контролера.
Крім цього, за допомогою інтерфейсів RS-485 і Wiegand 26/34 можна використовувати термінали в якості додаткових зчитувачів, які підключені до контролера. З терміналами з'являється додаткова гнучкість при проектуванні системи контролю доступу. Термінали з вбудованою біометричною ідентифікацією відвідувачів можуть працювати з системами контролю доступу від інших виробників, у яких немає пристроїв з подібним функціоналом.
За типом зчитувача термінали бувають:
- Безконтактний термінал доступу — містить зчитувач безконтактних карт, автономну пам'ять для зберігання номерів карт і записів відвідуваності і контролер управління виконавчими пристроями. Якщо він автономний, має LCD/TFT екран і клавіатуру для програмування пристрою в єдиному корпусі. Термінали підтримують один з двох або два популярних формати зчитувачів — Em Marine і Mifare.
- Біометричний термінал доступу — містить пристрій для зчитування відбитків пальця, автономну пам'ять для зберігання шаблонів відбитків пальця і записів відвідуваності і контролер управління виконавчими пристроями. Якщо він автономний, має LCD/TFT екран і клавіатуру для програмування пристрою в єдиному корпусі.
- Відеотермінал доступу — містить як мінімум один тип зчитувача (безконтактних карт/відбитків пальців), відеокамеру, яка може зчитувати обличчя (без функції розпізнавання) і QR-код доступу, автономну пам'ять для зберігання шаблонів QR-кодів, а також карт пам'яті або відбитків пальців. Якщо він автономний, він має LCD/TFT екран і клавіатуру для програмування пристрою в єдиному корпусі. Він надає доступ відвідувачеві після захоплення зображення обличчя за допомогою вбудованої в термінал камери і збереження зробленого знімка.
- Біометричний термінал доступу по геометрії особи — містить інфрачервону камеру з високою роздільною здатністю з можливістю ідентифікувати користувача в темряві, має LCD/TFT екран і клавіатуру для програмування пристрою, автономну пам'ять для зберігання шаблонів геометрії особи і записів відвідуваності і контролер управління виконавчими пристроями в єдиному корпусі.
- Біометричний відео термінал доступу з розпізнаванням облич — містить як мінімум один тип зчитувача (безконтактних карт/відбитків пальців), відеокамеру, яка може розпізнавати обличчя і QR-код доступу, автономну пам'ять для зберігання фотографій облич, шаблонів QR-кодів, а також карт пам'яті або відбитків пальців, якщо ці зчитувачі встановлені, і контролер управління виконавчими пристроями. Якщо він автономний, має LCD/TFT екран і клавіатуру для програмування пристрою в єдиному корпусі.
Можлива реалізація декількох типів зчитувачів одночасно (мультимодальні термінали). Біометричні термінали можуть мати одночасне розпізнавання відбитків і облич (мульти-біо термінали). Не автономні термінали можуть мати клавіатуру для введення кодів доступу і екран для виведення повідомлень. Крім підключення через Ethernet, можлива наявність Wi-Fi модуля.
Об'єкти, які потребують максимального ступеня захисту, обладнуються мультимодальними терміналами. Це комбіновані системи доступу, які передбачають різні ознаки розпізнавання. Імовірність фальсифікації такої значної кількості ідентифікаційних ознак мінімальна, адже деякі з них взагалі неможливо підробити.
Термінали контролю доступу — це чудові технічні рішення для побудови простих і складних систем на основі біометричних даних і традиційних методів ідентифікації відвідувачів.
Інтернет-магазин Ohrana.ua пропонує широкий вибір мережевих терміналів СКД з можливістю встановлення. Консультанти професійно підберуть оптимальну модель за вашими параметрами, розкажуть про переваги і недоліки пристроїв, оформлять замовлення і доставку.
Ми завжди готові відповісти на всі Ваші запитання!