Сигналізація для вулиці, як можна зрозуміти з назви, призначена для встановлення на вулиці власниками приватних будинків, присадибних ділянок, дач і гаражів.
Особливістю вуличних сигналізацій є наявність вологостійкого та пилу корпусу всіх елементів сигналізації: датчиків, централі, сирени. Варто зазначити, що датчики, які використовують для вуличного встановлення, мають гарний захист від помилкових спрацювань, викликаних дією низьких температур, опадами та іншими погодними умовами.
За принципом дії вуличні сигналізації можуть бути: GSM — при тривозі, за допомогою вбудованого GSM модуля в централь, відбувається додзвон або повідомлення на збережені в нього номера телефонів; звукові та світлозвукові сигналізації — один з найпростіших і надійних видів сигналізації, принцип роботи яких полягає в замиканні, розмиканні контактів при спрацьовуванні охоронних датчиків (руху, геркона), внаслідок чого спрацьовує звукова або світлозвукова сирена.
Вуличні сигналізації, як і інші види сигналізацій, за принципом підключення можуть бути дротовими та бездротовими.
Дротові сигналізації вважаються надійнішими. У таких сигналізацій менше помилкових спрацювань. Централь отримує якісний і безперервний сигнал від охоронних датчиків, а значить, можна не боятися, що сигнал від датчиків перерветься через перешкоди. Дротові сигналізації, як правило, живляться від мережі, а тому не потрібно переживати за розряд батарей та їх якість при використанні в холодну пору року. До недоліків вуличних дротових сигналізацій можна віднести: важкий і не швидкий монтаж; необхідність протягування дротів до кожного датчика, що псує фасад будинку; дріт можуть пошкодити грабіжники.
Принцип передачі сигналу між централлю і датчиками для більшості бездротових вуличних сигналізацій полягає в передачі сигналу по радіоканалу, а самі датчики живляться від батарейок. З такою сигналізацією під силу розібратися будь-якій людині. Сигналізація легка і швидка в налаштуванні. Однак недоліками такої сигналізації є постійний контроль заряду батарей, зникнення радіосигналу через перешкоди, що автоматично тягне за собою помилкове спрацьовування сигналізації, а також те, що для більшості бездротових датчиків дальність передачі сигналу становить до 100 метрів.