Поворотні камери відеоспостереження або PTZ — це прилади, в яких передбачена можливість управляти рушійним механізмом (панорамування/нахили/збільшення). Управляти поворотною камерою можна віддалено, корегуючи положення об'єктива з можливістю розвороту на 360° і перебуваючи при цьому за екраном монітора. У разі необхідності можна збільшувати зображення. Така особливість цих камер дозволяє замінити однією камерою-PTZ кілька статичних камер.
Як управляються поворотні камери?
Управління PTZ-камерами здійснюється за рахунок того, що пристрої оснащено електромеханічним приводом, який забезпечує обертання і кут нахилу об'єктива. Крім цього камера обладнана вбудованим оптичним трансформатором, що дозволяє регулювати об'єктив. Управління PTZ-камерою здійснюється за допомогою програм або пульта управління, тобто клавіатури, оснащеної джойстиком управління.
Характеристики і можливості PTZ-камер
Автоматика цих камер налаштована таким чином, щоб реагувати на зміну пікселів в заданій ділянці видимого кадру. В області заданого кадру виникає рух, програма помічає це, слідкує за переміщенням об'єкта в кадрі і повертає камеру відповідно. Коли об'єкт вже не рухається в зоні видимості камери, вона зупиняє переміщення. Коли об'єкт виходить із зони огляду, поворотна камера повертається у початкове положення.
Автоматичне патрулювання — це функція, яка присутня практично у всіх камерах цього класу. Наявність цієї функції дозволяє камері рухатися по заздалегідь заданому маршруту. Залежно від моделі камери вона може мати до двох сотень встановлених програм.
Досягнення камерою встановленого механічного обмежувача викликає спрацьовування автоперевороту, після чого камера відновлює рух по заданому маршруту.
Поворотні камери спостереження оснащуються різноманітними датчиками подій, з реакцією на рух, шум та інші фактори. ІЧ-підсвічування реалізує автоматичний перехід в нічний режим зйомки.
Види PTZ камер
Камери відеоспостереження поворотні, як і фіксовані, бувають вуличними та внутрішніми. Відповідно до виду корпусу вони діляться на:
- корпусні;
- купольні;
- напівсферичні.
Найбільшою популярністю користуються купольні PTZ-камери, у яких весь механізм розташований під "куполом". Такі куполи оснащені антивандальним корпусом, що захищає пристрій від механічних впливів, а також від несприятливих експлуатаційних умов.
Камери з напівсферичним корпусом також мають хороший захист від впливу явищ навколишнього середовища, оскільки рухливий механізм камери поміщено всередину герметичної півсфери.
Поворотний механізм, що забезпечує рух корпусних камер, тісно контактує з навколишнім середовищем, що значно знижує їх стійкість до явищ атмосфери. Тому їх найчастіше встановлюють в приміщеннях.
PTZ-камери поділяються на дві категорії: аналогові і цифрові.
Поворотні IP-камери мають більш високу роздільну здатність. Також ці пристрої безпосередньо підключаються до мережі Інтернет, дозволяючи управляти рушійним механізмом камери з будь-якої точки.
Поворотна ip-камера Wi-Fi забезпечує бездротове з'єднання цього пристрою з роутером для передачі даних і налаштування доступу до нього через глобальну мережу інтернет.
Наші фахівці допоможуть визначитися, яка саме поворотна камера вам необхідна. Купити її та інше обладнання для організації відеоспостереження, ви можете в нашому інтернет-магазині "Ohrana.ua".
Вартість обладнання, продажем якого ми займаємося, визначається функціональними можливостями і технічними характеристиками.